wróć do bloga

Jak zwiększyć liczbę pozytywnych opinii w wizytówce Google salonu samochodowego?

By admin

Spis treści

Opinie po wydaniu nowego samochodu

Opinie od zadowolonych klientów, którzy dokonali zakupu nowego lub używanego auta w Twoim salonie. Po zakończonym procesie sprzedaży poproś klientów o wystawienie opinii w wizytówce Google. Zachęć ich do dzielenia się swoimi pozytywnymi doświadczeniami, wskazując na kluczowe aspekty, takie jak obsługa klienta, jakość produktu i profesjonalizm personelu.

Wystarczy, że na etapie sprzedaży samochodu (lub jeszcze na etapie pozyskania leada) uzyskasz odpowiednią zgodę na kontakt z klientem i zaraz po tym gdy wyjedzie z salonu nowym autem, możesz mu wysłać krótkiego maila ze zdjęciem salonu (a jeszcze lepiej – doradcy handlowego, który prowadził cały proces wraz z wydaniem), a w treści maila zadać krótkie pytanie i umieścić button kierujący użytkownika bezpośrednio do formularza służącego do wystawienia opinii w Google.

Jeśli użytkownik nie jest zalogowany w usłudze Google, to czeka go dodatkowy krok logowania, ale jak wiemy spora część użytkowników jest już domyślnie zalogowana w Google na swoich telefonach (choćby korzystając z poczty Gmail).

Opinie od klientów serwisowych

Po zakończonej wizycie serwisowej (szczególnie jeśli poszła pomyślnie :)), zachęć klientów do podzielenia się opinią na temat całego procesu, obsługi oraz czasu realizacji. To pomoże budować reputację salonu jako miejsca nie tylko sprzedaży, ale także utrzymania pojazdów w doskonałym stanie.

Pomoc przy doborze, prezentacji i zakupie akcesoriów to również dobry moment, aby po udanej transakcji oznaczyć klienta w CRM-ie jako odbiorcę przyszłego maila z pytaniem o opinię.

Pozyskiwanie opinii od potencjalnych klientów

Podczas gdy potencjalni klienci odwiedzają salon, ale nie dokonują zakupu, poproś ich o podzielenie się swoimi pierwszymi wrażeniami na temat obsługi, dostępnych modeli i ogólnego doświadczenia. To pomoże zrozumieć, co przyciąga klientów do salonu i czy istnieją obszary do poprawy. Możesz to zrobić np. na 3 sposoby:

Tabliczka z kodem QR

Wystawienie w salonie tabliczek z kodem QR i krótkim zaproszeniem “Podziel się opinią o naszym salonie”. Po zeskanowaniu kodu użytkownik trafia w analogiczne miejsce jak przy kliknięciu przycisku w mailu, czyli bezpośrednio do formularza opinii w Google. Następnie wystarczy, że kliknie liczbę gwiazdek i “Wyślij”. Może też oczywiście zostawić komentarz, co zawsze dodatkowo uwiarygadnia firmę w oczach innych potencjalnych klientów.

Popup na stronie dealerskiej

Wyświetlenie popup’u na stronie. Gdy ktoś dość długo przegląda stronę (np. wczytuje się w konkretny model lub przegląda listę samochodów dostępnych od ręki), to również może być dobry moment na próbę pozyskania opinii. Nie w sposób nachalny, ale np. wyświetlenie takiego popup’u zaraz po wysłaniu przez użytkownika formularza kontaktowego.

Banner w stopce mailowej

Umieszczenie w stopce mailowej doradców handlowych małego bannera zapraszającego do pozostawienia opinii. Przyda się zarówno przed dokonaniem transakcji, jak i tym bardziej po – follow up mailowy gdy klient przejedzie pierwsze kilkaset kilometrów nowym autem. Kliknięcie w banner w stopce i podobnie jak powyżej – klient trafia do formularza opinii w wizytówce Google.

Opinie po wydarzeniach w salonie

Po zorganizowaniu w salonie dni otwartych, premiery nowego modelu, road show organizowanego przez importera, spotkania dla klientów flotowych czy innych wydarzeń specjalnych, również warto mailowo lub SMS-owo odezwać się do klientów – im wcześniej tym lepiej. Np. kolejnego dnia rano, gdy uczestnicy cały poprzedni wieczór mają jeszcze przed oczami i błyskawicznie mogą podzielić się wrażeniami.

Im więcej wydarzeń w salonie tym większy potencjał na zbudowanie zaangażowania w postaci pozytywnych opinii w wizytówce Google. A udostępniane przez uczestników zdjęcia to dodatkowa wartość i treść wypełniająca w sposób naturalny profil firmy w największej wyszukiwarce.

Wyświetlaj opinie na swojej stronie internetowej

Wykorzystaj pozytywne opinie jako część kampanii marketingowych. Cytaty i recenzje od klientów mogą być umieszczane na stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w materiałach reklamowych. To zwiększy wiarygodność salonu i przekona potencjalnych klientów do odwiedzenia salonu i zainteresowania się oferowanymi autami.

Zdecydowanie warto zacząć od umieszczenia na stronie widgetu RatingCaptain, w którym wyświetlać możemy opinie wprost z naszej wizytówki Google. Czy to na dole strony głównej, czy też na każdej podstronie w stopce. Albo po prostu na wybranych podstronach (np. strony modelowe lub strony trwających kampanii taktycznych).

Kategorie